چطور بدانیم بهترین قیمت کالا را پیدا کردیم؟

ice_screenshot_20151125-150231

حتما برای شما پیش آمده که پس از خرید از یک فروشگاه، در فروشگاهی دیگر نمونه مشابه یا بهتر کالای خریداری شده را با قیمتی پایین‌تر مشاهده کرد و از خرید خود پشیمان شده اید. این موضوع در خرید آنلاین می تواند شدت بیشتری پیدا کند، چرا که امکانات بیشتری برای جستجو در اختیار کاربران قرار داشته و با گشتن در فروشگاه‌های مختلف و مقایسه قیمت‌ها می توانید با انجام خریدی آگاهانه‌، پول بیشتری هم پس‌انداز کنید. در ضمن، خرید اینترنتی مقوله زمان‌بری است و ممکن است در فروشگاهی دیگر نه‌تنها کالای مورد نظر خود را با قیمتی پایین‌تر، بلکه با زمان تحویل سریع‌تری پیدا کنید و این می تواند ناراحتی شما بابت عجله‌کردن در خرید را دوچندان کند. البته سرزدن به تمام سایت‌ها و فروشگاه‌ها، مقایسه قیمت‌های ارائه‌شده برای کالا و زمان تحویل آنها می تواند در کنار زمان‌بر بودن، بسیار خسته‌کننده هم باشد. اما خوشبختانه این روزها کمتر نیازی در دنیای فناوری اطلاعات وجود دارد که بدون پاسخ مانده باشد. در مورد پیدا کردن بهترین قیمت نیز سایت‌های تخصصی مشغول به فعالیت‌ هستند که در ادامه قصد داریم شما را با آن‌ها آشنا کنیم.

هر چه بیشتر بدانید، کمتر خرج می‌کنید!

فرض کنید قصد دارید در جمعه سیاه یا دوشنبه سایبری چیزی را که مدت‌هاست به دنبالش بودید خریداری کنید، اما چطور می خواهید اطمینان حاصل کنید که کمترین هزینه ممکن برای انجام خرید خود را پرداخته‌اید؟ در رویدادهای این‌چنینی، به دلیل رقابت شدید فروشگاه‌ها برای کسب مشتریان بیشتر، قیمت‌ها بسیار شکسته می شود، اما همیشه پرازدحام‌ترین فروشگاه بهترین قیمت‌ها را ارائه نمی دهد. اما پیدا کردن کف، متوسط یا حتی حداکثر قیمت چندان کار سختی نیست. برای این کار می توانید به سایت www.thepricegeek.com  مراجعه کنید. استفاده از این سایت نیازمند پرداخت هزینه یا ایجاد حساب کاربری نیست و به کاربر اجازه می دهد با دانستن نام کالا، از تاریخچه قیمتی آن اطلاع حاصل کند. برای این کار کافی است تنها نام کالای مورد نظر خود را در نوار جستجو تایپ کنید تا اطلاعات کاملی درباره قیمت آن به شما ارائه شود. برای مثال با وارد کردن عبارت HTC One M9 می توانید قیمت متوسط آن را مشاهده کنید. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که در این صفحه قیمت متوسط بر اساس قیمت فروش کالاهای نو و کارکرده به شما ارائه می شود و به همین دلیل معمولا از مبلغ مورد انتظار شما کمتر خواهد بود. با پایین آمدن در این صفحه می توانید به انبوهی از اطلاعات مفید دیگر دسترسی داشته باشید که مسلما باعث کمتر شدن ابهام شما خواهد شد. اول از همه نمودارهایی است که حراجی‌های مرتبط با این کالا را به شما نمایش می دهد. نموداری که در بالای آن عبارت Recently Ended را مشاهده می کنید، قیمت ارائه شده در حراجی‌های مختلف و تعداد کالاهای به فروش گذاشته شده با آن قیمت را به شما نمایش می دهد.

pic1

نمودار کناری، که در بالای آن عبارت Ending Soon را مشاهده می کنید، حراجی‌های مربوط به کالای مورد جستجوی شما را بر حسب قیمت و زمان باقی‌مانده از حراجی نمایش می دهد. با نگه‌داشتن موس برروی هر یک از این نقاط می توانید قیمت و تعداد روز باقیمانده از تخفیف را مشاهده کنید و در صورت تمایل و با کلیک کردن برروی آن نقطه، به فروشگاهی که کالا را با آن قیمت عرضه می کند هدایت می‌شوید. در صورتی که هنوز هم به اطلاعات بیشتری نیاز دارید مشکلی وجود ندارد، زیرا پایین‌تر از همین دو نمودار، می توانید به تمام داده‌های خام مورد استفاده سایت دسترسی داشته باشید. در این قسمت در یک جدول، می توانید تمام موارد عرضه کالای مورد نظر خود را در یک جدول مشاهده کنید. در این جدول می توانید کالاها را بر اساس فروشگاه (Store)، قیمت (Price)، اختلاف قیمت از متوسط بازار (Difference)، تصویر ارائه شده از کالا (Image)، عنوان لینک فروش یا نام کالا (Title)، زمان باقیمانده از تخفیف کالا (Time Left)، وضعیت نو یا کارکرده بودن کالا (Condition) و نوع فروش (Type) آن مشاهده و مرتب سازی کنید. می توانید با رفتن به نوار Ended Sales از قیمت فروش رفته کالای مورد نظر اطلاع پیدا کنید و ببینید دیگران با چه قیمتی این کالا را خریداری کرده‌اند.

pic2

همچنین با کلیک‌کردن برروی گزینه Grid View همین اطلاعات را به صورت چیدمان شبکه‌ای مشاهده کنید.

pic3

بدین ترتیب می توانید با دانستن نام کالایی که می‌خواهید از متوسط قیمت، قیمت نو و کارکرده و حتی زمان باقیمانده از بهترین‌ حراجی‌های آن اطلاع بیابید. از دیگر خدمات این سایت، امکان اطلاع مشتری از رسیدن یک کالا به قیمت بخصوص است. برای این کار باید حساب کاربری خود را ایجاد کنید و از این سرویس هم به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

مسلما با استفاده از این سایت می توانید با اطلاع بسیار بیشتری اقدام به خرید کرده و از بابت پیدا کردن بهترین شرایط خرید خیال خود را راحت کنید. البته در کنار این سایت، باید از اطلاعات تکمیلی دیگری نیز استفاده کنید، که از آن جمله می توان به سایت www.pricegrabber.com برای پیدا کردن قیمت مرجع و نیز سایت www.dealsinfo.com برای پیدا کردن بهترین حراجی‌ها اشاره کرد که در ادامه و در مطالبی جداگانه به معرفی این سایت‌ها و خدمات ارائه شده توسط آن‌ها خواهیم پرداخت.

کد دو بعدی چطور بدانیم بهترین قیمت کالا را پیدا کردیم؟
گروه تجاری روناک
۱۵ سال تجربه موفقیت‌آمیز در حوزه خرید و ارسال بر آن شد تا با تکیه بر تجربیات خود گروه تجاری روناک را در سال ۱۳۹۴ تشکیل دهد و با هدف تامین کالا از سراسر دنیا، فعالیت خود را به سایر حوزه‌ها گسترش دهد.